27.02.2019 Toronto Raptors – Boston Celtics

Müsabaha Türkiye saati ile sabaha karşı 04:00’da başlayacak. 7 maçlık galibiyet serisine son maçta noktalayan Toronto Raptors ile son maçlarında mağlubiyet sayısı artan Boston Celtics karşı karşıya gelecek. Bu maç için 3,5 handikap Boston’a verilmiş. Toplam sayı limiti 224,5 olarak belirlenmiş. Şimdi biraz takımlara bakalım.

Toronto son maçında Orlando’ya evinde 15 sayı farkla yenildi. Attıkları sayı 98 kaldı ve 113 sayıya engel olamadılar. Hem 7 maçlık seri hem de bu kadar sayı potalarında görmek kendilerini üzmüştür. Toronto iç sahada galibiyet yüzdesi yüksek %79. Ortalama 115 sayı atıyorlar. Toplam skor performansları 221 sayı olarak kayıtlara geçiyor. Toronto son maçlarına bakıldığında ilk yarıları geride tamamladığı görülüyor. Boston bol sayı potansiyeli olan bir takım ilk yarıda bir anda 73 sayıya ulaşabilen bir ekip. Ama bu maç onlardan biri olacağından şüpheliyim. Defans ağırlıklı oynayacaklarını düşünüyorum.

Boston son 2 maçında deplasmanda Milwaukee ve Chicago’ya kaybetti. Takımın deplasmanda kazanma oranları düşük. Handikaplı kazanma oranı %35 ile daha düşük. Dış sahada 107 sayı buluyorlar. İlk yarıda ise rakiplerine göre biraz daha sayı bulmakta zorlanıyorlar. Celtics’te tek sakat oyuncu A. Baynes olarak görülüyor ve 3 mart öncesi parkeye dönmesi zor. Takım deplasmanda 214 toplam skora sahip. Müsabaka da sayı farkının açılacağını pek düşünmüyorum. Seyir keyfi yüksek bir maç olacaktır.

İlk yarılara baktığımda her iki takımda kazanma yolunda bir miktar başarısız, bu yüzden rotayı toplam skora çeviriyorum. Toronto ne kadar sayı atmak istese de Boston savunmasının etkisini göstereceğini düşünüyorum. Bu yüzden tercihim 224,5 ALT olacak.

Kendinizi üzecek miktarlardaki bahislerden uzak durmanızı önerir, bol şans dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir