25.03.2019 Boston Celtics – San Antonio Spurs

Doğu konferansında 5. Sırada yer alan Boston Celtics takımı evinde, batı konferansında 8. Sırada bulunan San Antonio  Spur takımını ağırlayacak. Mücadele Türkiye saati ile 02:30’da başlayacak. Takımlar arasında oynanan son 10 karşılaşmanın 8 tanesinden galip çıkan takım San Antonio olarak görülüyor. Ocak ayında oynanan son karşılaşmada San antonio rakibini 120-111 ile geçmişti. Takımlar arasında oynanan son 6 maç dikkate alındığında, iddaa otoritelerinin verdiği sayı limite göre hepsi üst olarak tamamlanmış. Bu gecenin iddaa rakamlarını değerlendirecek olursak handikap San Antonio takımında ve +2,5 olarak belirlenmiş. Toplam sayı limiti ise 220,5 olarak iddaa severlere sunulmuş.

Boston Celtics takımında sakat listesine baktığımızda Al Horford, Aron Baynes, Gordon Hayward olmak üzere 3 oyuncu görüyoruz. Oynayıp oynamayacaklarına maç saatinde karar verilecek. Takım dün oynanan Charlotte maçını 124-117 kaybetti. Eksik oyuncularına rağmen 117 sayı bulması beni şaşırttı. Bu sayıların temelinde dün doğum günü olan Kyrie Irving var.  Dün 31 sayı 7 rbd., 6 ast. İle oynadı. Bugün içinde aynı performansı bekliyorum. Takımın iç saha performansı incelendiğinde rakamlar şu şekilde çıkmakta;  handikaplı kazanma oranı %51, rakip takımıma 113 sayı gönderirken kendi potalarında 106 sayı görüyorlar. Toplam skor performansı ise 220 sayı olarak gerçekleşmiş.

San Antonio takımının sakat listesine baktığımızda sadece sezonu kapatmış olan Murray’ı görüyoruz. Takım 8 maçlık galibiyet serisini son 2 maçtır kaybederek bozdu. Houston ve Miami takımlarına karşı kaybetti. Son oynadığı 10 karşılaşmanın sadece2 tanesi üst olarak tamamlandı. Takım playoff içinde olmak için bir miktar çaba sarf etmeye başlaması gerekiyor. Takım dış sahada 110 sayı atıp 114 sayıya engel olamıyor. Handikaplı kazanma oranı ise %47 olarak gerçekleşmiş. Takım kaybettiği son 2 karşılaşmada 105 sayı ancak bulabilmiş. Son 5 maç attığı sayı ortalaması 107 olarak görülüyor. Bu maç bir miktar daha artacağını düşünüyorum. Bu maçta yıldızlara büyük görev düşeceğini bekliyorum.

Takımların 3 sayı çizgisi dışından denemelerinin fazla olacağını düşünüyorum. Yıldız oyuncuların 3 sayı performansları yüksek olduğu içinde tercihim 220,5 ÜST olarak yapıyorum.

Kendinizi üzecek miktarlardaki bahislerden uzak durmanızı tavsiye eder, iyi seyirler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir