24.03.2019 Chicago Bulls – Utah Jazz

Bu gece son iki maçını kazanan Chicago Bulls takımı evinde son maçını kaybeden Utah Jazz takımını ağırlayacak. Karşılaşma Türkiye saati ile 03:00’da başlayacak.  Takımlar arasında geçen maçlara bakıldığında sanki kim ev sahibi ise o kazanıyor gibi duruyor. Aralarındaki son karşılaşmayı ise Utah Jazz takımı kazandı. İddaa otoriteleri bu maç için +10,5 handikapı Chicago takımına vermiş. Toplam skor limitini ise 216,5 olarak iddaa severlere sunmuş. Takımlar arasında oynana son 10 maçtan sadece 2 tanesi üst olarak bitmiş. Bu maçlar ise son oynana 2 maç.

Chicago Bulls takımında 6 oyuncu sakat listesinde görülüyor. Sanki takım otobüsü kaza yapmış. Sakat listesinden Zach LaVine ve Kris Dunn durumuna maç saatinde karar verilecek. Takım son maçında 126 sayı atarak Washington takımına karşı kazandı. Kazandığı son iki maç ise alt olarak tamamlandı. İç saha performanslarına baktığımızda %43 handikaplı kazanma oranları bulunmakta. 104 sayı rakip potaya gönderirken 111 sayıya engel olamıyorlar. Toplam sayı performansları ise 216 sayı olarak gerçekleşmiş.

Utah Jazz takımında Dante Exum dizinden sakat olarak görülüyor. Takım son maçında Atlanta’ya yenilerek 5 maçlık galibiyet serisine son verdi. Bu maç ile yeni bir seri başlatmak isteyeceklerdir. Takımın oynadığı son 10 maçtan sadece 3 tanesi iddaa verilerine göre üst olarak tamamlandı. Dışa sahada ekip 109 sayı atıp, 107 sayı kendi potalarında görüyor.  Maçlarında ortalama 217 sayı çıkarıyorlar. Handikaplı kazanma oranları ise %55 olarak gerçekleşmiş. İlk yarılara baktığımızda ise rakibine göre daha kötü olduğunu görürüz. İlk yarı bahsi değerlendirilebilir ancak sakat oyuncu çokluğundan dolayı riskli görüyorum.

Bu maçın tercihini yaparken sonucu etkileyebilecek ve dikkat çeken başlıca konular, sakatlar, son maçların üst bitmesi ama bunun genele yayılmaması. Son maçlar hariç sayıların 100 sayı altında kalması. Bunları değerlendirdiğimde tercihim 216,5 ALT olacaktır.

Kendinizi üzecek bahislerden uzak durmanızı tavsiye eder, bol şans dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir