17.03.2019 Oklahoma City Thunder – Golden State Warriors

Bu gece NBA’de oynanacak bir diğer karşılaşma batı konferansında 5.sırada bulunan Oklahoma City Thunder ile ligin lideri Golden State Warriors arasında gerçekleşecek. Karşılaşma Türkiye saati ile 03:30’da başlayacak.İki takım son olarak kasım ayında karşılaştılar ve maçı deplasmanda 95-123 Oklahoma kazanmıştı. Bu maç için handikap +0,5 olarak Oklahoma takımına verilmiş. Toplam skor ise 228,5 olarak belirlenmiş.

Oklahoma City Thunder takımında tek sakat oyuncu A.Roberson ve 28 mart öncesi dönmesi beklenmiyor. Takımın oynadığı son 10 maçın sadece bir tanesi Üst olarak tamamlanmış. Takım genelde ilk yarıları kazanıyor. Takımın iç saha performanslarına bakacak olursak %48 handikaplı kazanma oranını görürüz. Ortalama bir değer olarak düşünebiliriz. Takım 114 sayıyı karşı potaya bırakırken çemberlerinde 107 sayı görüyorlar. Toplam skor başarıları ise 221 sayı olarak gerçekleşmiş. Takım son maçında deplasmanda Indiana takımına kaybetti. Evinde kazanmak isteyecektir ancak rakip lider Warriors.

Golden State takımında üç sakat oyuncu listelenmiş. Durant ve Bogut’un durumuna maç saatinde karar verilecek. Takım son olarak Houston’ı 2 sayı farkla deplasmanda geçti. Alt/Üst performanslarına baktığımda son 10 maçta sadece 2 maç ÜST olarak sonuçlanmış. Takımın handikaplı kazanma oranı %45, 117 sayı atıp, 110 sayı kendi potalarında görüyorlar. Toplam sayı performansları 228 sayı olarak dikkat çekiyor. Durant bugün oynar mı bilinmez ama oynarsa takıma ciddi katkısı olacaktır.

Alt/Üst tecihi yapılabilir ama iki takımda bol sayı atabilen veya çok hızlı sayılar bulup maçı götüren veya durdurabilen takımlar bu sebepten alt/üst tercihinden kaçıyorum. İlk yarı iki takımda dengesiz ancak maç sonunda Golden State’nin kazanacağını düşünüyorum. Tercihim MS 2 (-0,5)

Kendinizi üzecek miktarlardaki bahislerden uzak durmanızı tavsiye eder, bol şans dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir