16.03.2019 Boston Celtics – Atlanta Hawks

Bugün akşam TSİ 19:30‘da batı konferansında 5. sırada bulunan Boston Celtics ile 12. sırada bulunan Alanta Hawks karşı karşıya gelecek. Atlanta takımı için bu mücadele 4 maçlık ev sahipliğinden sonra ilk deplasman karşılaşması olacak. Ocak ayında iki takımın son karşılaşmasından Boston 101-103 galip ayrılmıştır. Bu maç için handikap +10,5 ve Atlanta akımında. Toplam skor limiti ise 231,5 olarak belirlenmiş.

Boston 3 maçlık ev sahipliği maçlarının 2.’ni oynayacak. İlkinde Sacramento’yu 126-120 yendi. Takımda T.Roizer, R.J. Hunter, G. Yabusele, D. Theis sakat listesinde bulunuyor. Haberlere göre ise oyuncuların hepsinin oynamasına maç saatinde karar verilecek.  Boston iç sahada %54 handikaplı kazanma oranına sahip. Ortalama 113 sayı ile karşı potayı sallarken, 105 sayıyı kendi potalarında görüyorlar. Toplam skor başarıları ise 219 olarak verilere yansımış. İlk yarı performansında attığı sayı ile yediği sayı arasında 3 sayılık bir fark var. Takımın oynadığı son 3 maç idda verilerine göre üst olarak bitmiş.

Atlanta Hawks takımında M. Plumbee, A.Poythress, O. Spellman olmak üzere 3 sakat oyuncu bulunuyor ve bu maçta oynamaları beklenmiyor. Takım evinde oynadığı son 2 maçı yüksek sayılar ile kazandı. Takımın deplasmanda %52 handikaplı kazanma oranı var rakibine çok yakın bir değer. Ortalama 110 sayı atıp, 118 sayıya engel olamıyorlar. Toplam sayı başarıları ise 228 sayı olarak gerçekleşmiş. Oynadığı son 2 maçta iddaa verilerine göre üst olarak tamamlanmış. Bunlardan biri Memphis maçı olması dikkat çekiyor. Nitekim Memphis defans takımı olarak bilinir. Bu maçta ortalama sayının üstüne çıkacaklarını düşünüyorum.

İki takımın son 10 maçı incelendiğinde 6 maç üst olarak sonuçlanmış. Boston’ın son 3, Atlanta’nın ise son 2maçı üst olarak tamamlanmış. Maç sonucu handikapları biraz yüksek geldi ve riskli buluyorum bu yüzden tercihim 231,5 ÜST

Kendinizi üzecek miktarlardaki bahislerden uzak durmanızı tavsiye eder, bol şans dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir