02.03.2019 Brooklyn Nets – Charlotte Hornets

Doğu konferansında 6. Sırada bulunan Brooklyn Nets evinde  9. Sırada bulunan Charlotte Hornets’ı konuk edecek. Müsabaka Türkiye saati ile 03:30’da başlayacak. 2 takım 24 Şubatta Hornets’ın sahasında karşılaştılar bu maçı 115-117 ile Brooklyn kazanmıştı. Maçı son periyoda kadar önde götüren Brooklyn, son periyotta bir performans düşüklüğü ile neredeyse maçı kaybediyordu. Bu maç için handikap +3,5 ile Charlotte Hornets’e vermiş. Toplam skor ise 228,5 olarak belirlenmiş.

Brooklyn son 10 maçından 4 galibiyet çıkardı. Takımda sakat oyuncu yok koç şanslı. Son Hornets maçında Russels 40 sayı, 1 Ribaund. , 7 assist İle oynamıştı. Takımda 5 oyuncu 10 sayı barajı ve üzerinde sayı ortalaması ile oynadı. Takım iç sahada 111 sayı rakip potaya gönderirken, 112 sayı kendi çemberlerinde görüyor. Handikaplı kazanma oranı %47 olan bu ekip aynı zamanda 223 sayılık bir skor üretme becerileri var. Bu maçta ev sahibi olmanın avantajını kullanarak ortalamanın üzerinde sayı atacaklarını düşünüyorum.

Charlotte Hornets takımında tek sakat J.P. Macura oynayıp oynamayacağına maç saatinde karar verilecek. Ekip evinde oynadığı son 4 maçtan 1 galibiyet çıkarabildi. Handikabın kendilerine verilmesinin bir nedeni de bu durum. Takımda 24 Şubat’ta oynanan maçta en skorer oyuncu 32 sayı ile Kemba Walker olmuştu. Ekibin handikaplı kazanma oranı %45, attığı sayı ortalaması ise 107. Toplam sayı skoru başarısı 221 sayı olarak dikkat çekiyor.

Bol sayılı bir maç izleyeceğimizi düşünüyorum, bu yüzden tercihim 228,5 ÜST olacaktır. Ev sahibi olmanın avantajı ile önceki performansın biraz yukarı taşıyacak Brooklyn ve açıklamalara göre iyi motive olan Charlotte skora katkı sağlayacaklardır.

Kendinizi üzecek bahislerden uzak durmanızı önerir, bol şans dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir