02.03.2019 Atlanta Hawks – Chicago Bulls

02.03.2019 Atlanta Hawks – Chicago Bulls Maçı İddaa Tahmini ve Yorumu

Bu gece NBA’de TSİ 03:30’da Atlanta evinde Chicago takımını ağırlayacak. Her iki takımda son dönemde performanslarını arttırmış durumda. Sıkı bir mücadele olacağa benziyor, izlenecek maçlar listesine alabilirsiniz. İddaa çalışanları bu maç için +2,5 handikabı Chicago Bulls ekibine vermişler. Toplam sayı limitini ise 230,5 olarak hesaplamışlar. Bu rakam ilk etapta yüksek gelebilir ama dikkatli incelediğimizde normal bir değer.

Atlanta takımında M.Plumlee sakat olarak listelerde yer alıyor ancak açıklamalara bakılırsa bu gece dönmesi bekleniyor. Oynatıp oynatmamak koç L. Pierce’ye kalmış.  Atlanta son maçında 118-118 biten Minnesota maçında uzatmalarda 131-123 ile galip geldi. Evinde oynadığı son 8 maçta 3 galibiyet, 5 mağlubiyet aldı. Ama takımın oyun performansı giderek artıyor. Takım iç sahada %41 handikaplı kazanma oranına sahip. Skor üretim performansları ise 230 sayı olarak istatistiklere geçmiş. Evinde 112 sayı atıp 117 sayı potalarında görüyorlar. İlk çeyrek etili başlayıp atak oynayacaklarını düşünüyorum önceki verilere baktığımda ama ilk yarı için tercihi için riskli görüyorum.

Chicago Bulls takımının sakat listesinde 3 oyuncu bulunuyor.  C. Hutchison, takımda 5 sayı ortalaması ile oynuyor, W.Carter Jr.  İse 10 sayı ortalaması ile oynuyor, D valentine ise sezonu kapattı. Oyuncular bu maçta kesinlikle yoklar. Chicago takımı dış sahada oynadığı son 4 maçta 3 galibiyet çıkarmasını bildi. Performansı rakibi gibi giderek artıyor. Skor üretmeleri ise biraz kısır deplasmanda 212 sayı ortalamasına sahipler. Savunma da rakibine göre bir miktar daha iyi olduklarını düşünüyorum.

Sayısal verilere bakıldığında maç tahminini MS 2 (+(2,5) olarak yapıyorum. Eşit geçmesini beklediğim maçta savunması biraz daha iyi olduğunu düşündüğüm takımdan yana kullanmak isterim.

Kendinizi üzecek miktarlardaki bahislerden uzak durmanızı tavsiye eder, iyi seyirler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir